Модельный ряд KIA

Отзыв о KIA Sportage 2019 года

Автомобиль: KIA Sportage 2019 г.в., внедорожник, механическая коробка передач, Передний привод , пробег - 1700 км, двигатель - 1.6 бензин, комплектация - Comfort
Автор: Олександр Котляр (Украина, Чернигов)   30.11.2019
Расход в городе: 9.5 л/100км, по трассе: 6.5 л/100км, средний: 8.1 л/100км

Вітаю усе автомобільне товариство! У цьому році став власником Kia Sportage. Більше ніж за місяць проїхав майже 2 тис. км.

Придбав у офіційного дилера, чекав близько 1 місяця, оскільки вдалося домовитися про обмін авто між салонами. Водночас, дуже вдячний за корисні подарунки, які мені надав автосалон (сигналізація з автозапуском, килими по салону та у багажник, секретки для колісних дисків, захисна сітка радіатора). Все додаткове обладнання було встановлено в сервісному центрі достатньо якісно.

Не сподобалося, що в комплектації не було ніяких ключів, запаски, домкрату. Усе це довелось вирішувати самому - враховуючи цікавий експіріанс із вирізанням під запасне колесо у пінопластовому органайзері. Сервіс нажаль відмовився цим займатися.

Запаска на металевому диску обійшлася близько 5000 грн. Домкрат ледь знайшов, майже аналог оригіналу за 400 грн.

На рахунок обклейки захисною плавкою, так і не вирішив. Ціна питання 15 тис. грн. (бампер повністю, частина капота, дзеркала, пороги, абсолютно вся оптика, полку багажника, частину передніх крил).

Обробку до зими дна автомобіля ще не робив і не знаю, чи варто, оскільки в салоні запевнили, що це питання як мінімум потрібно вирішувати не в першому році експлуатації.

Отже, переходжу до більш важливого:

Обирав авто близько року, хоча підбором авто для себе займався протягом останніх 5 років. Спочатку цікавили седани та універсали, однак, коли відвідував салони із сім'єю, то відразу відчув наскільки простір салону седанів та універсалів замалий, хоча багажне відділення компенсує будь-які потреби у перевезенні достатньої кількості вантажу.

Відтак, останній рік цікавився виключно кросоверами керуючись двома критеріями: простір салону та кліренс, що для наших доріг надзвичайно актуально.

В кошику бажань були автомобілі, які відповідали моїм фінансовим можливостям:

KIA Sportage - сподобались: дизайн, комплектація, посадка в салоні, якість матеріалів.
Hyundai Tucson - сподобалась якість матеріалів салону, трішки краща динаміка ніж Спортейдж.
Renault Kadjar - сподобався виключно зовнішній дизайн в іншому машина не вразила, особливо у внутрішньому просторі.
Nissan X-Trail - класний силовий агрегат, базова комплектація недешева, і немає багатьох потрібних речей.
Ford Kuga - не сподобалась в інтер"єрі взагалі, оскільки надто дешеве виконання.
Nissan Qashqai - машина класна, однак турбований двигун, малий багажний відсік.

Обрав саме Спортейдж, оскільки шукав вдале поєднання ціни, комплектації, якісного виконання, економічних характеристик, простору та сучасного дизайну.

А тепер трішки конкретики:

Розхід палива: Я проїхав 1700 км. При співвідношенні 60% -місто, 40% -траса, середній розхід 8.1 л/100км. на механіці і ще не пройшов обкатку!

Розхід по місту: для розуміння в основному дистанція 4.5км. та 3-5 світлофорів в залежності від варіанту маршруту, середня швидкість 45км. Відтак, розхід коливається від 9.5 до 8.0. Звичайно на вихідних можна промчатися (70-80км./год) по об'їзній дорозі (4км.) і тоді отримати поточний розхід 7.4 л/100км

Траса: в основному дистанція 160 км., швидкість в діапазоні 80-100км/год розхід мав 6.0 - 6.1 л/100км., коли по цьому ж маршруту їхав швидше в діапазоні від 90 - 130 км./год., тоді середній розхід зріс до 6.8-6.9 л/100км.

Середній розхід на бортовому за накопиченими даними складає 8.1 л/100км.

Ще особливість, але це більше суб'єктивно: якщо їхати за допомогою круїз-контролю, тоді розхід дещо більший ніж коли ти контролюєш швидкість в заданому діапазоні самостійно.

Так, дійсно якщо їхати швидше від 110 км./год., то розхід буде рости. Оптимальна швидкість 100 км./год.

Комфорт: Не рахуючи шумну зимову гуму дороги майже не чутно, виключення це коли рухається по заліпленій від ям нашвидкоруч дорозі або маленьким ямкам - звук від роботи підвіски чутно. Двигун в діапазоні до 1700 обертів майже не чутно, на 2 тис. починаєш щось чути з відсіку двигуна, на 3 тис - двигун вже трішки чутно але достатньо комфортно (на 6 передачі це близько 110 км./год.).

Простір салону це просто бомба для такого класу кросоверів. Багажник такий собі, колеса перевести можна, однак коли потрібно вести чимало речей і якось їх розпихати, то це вже проблема. Починаю набувати рис європейця, перейшов від перевезення мішків з картоплею до пакетиків із супермаркету :)))

Якість матеріалів задовольняє: пластику кокпіту та приладної панелі, тканини сидінь, а також виконання зі шкіри керма та МКПП.

Турбує скрип від задньої шторки багажнику, після кількох спроб пошуку все-таки знайшов - проблема в пазу де фіксується шторка коли її фіксуєш у відкритому положенні. Гадаю силіконовий зміщувач - вирішить це питання. Інших питань до сторонніх звуків у мене не має.

Комфорт в салоні на висоті враховуючи усі плюхи комплектації "Комфорт": підігрів, круїз, автосвітло, та датчики дощу.

Мультимедіа - якісне виконання, багато класних функцій: миттєве підключення телефону, навігація з телефону, камера заднього руху, відмінні якості звучання.

Клімат - працює на відмінно!

Силовий агрегат і динаміка: Звичайно, коли обирав це авто багато читав і розумів, що 1.6 це значно слабуватий двигун для 1.5 тонного автомобіля. Я це розумів і в цьому аспекті з розумінням відношусь до цієї даності. Оскільки це авто сімейне, то для мене важливо дістатися із точки А в точку Б, з максимальним комфортом і з урахуванням економічної доцільності.

Динаміка авто можлива, але не потрібно чекати на миттєве прискорення, обгін це питання більше до розуміння можливостей свого авто з урахуванням вантажу і водійської майстерності з урахуванням ситуації на дорозі. Цей автомобіль для комфортної, але не швидкої їзди.

Мені подобається дизайн і стиль автомобіля, він дійсно сучасний і у своєму виконанні виглядає значно дорожчим. Я задоволений своїм автомобілем! Це авто створене для мандрівок і вам буде комфортно в ньому пересуватися.

Всім бажаю успіхів!

Плюсы автомобиля: Комплектація. Якість матеріалів салону. Мультимедія. Простір салону та оглядові можливості для водія. Кліренс та комфорт ходу. Естетичне задоволення від авто.

Минусы автомобиля: Невеличкий скрип шторки багажного відділення. Розхід палива по місту. Відсутність парктроників. Відсутність запасного колеса та домкрату.

Совет покупателю: Для тих хто обирає комфортний кросовер в діапазоні від $19 до $21 тис. Спортейдж саме те авто, яким ви будете задоволені!

Через 4 мес. и 20 дней Олександр Котляр дописал: Проїхавши вже 5000 км маю наступні зауваження до автомобіля: 1) динаміка справді не видатна і в той момент, коли потрібно здійснити обгін навіть натискання в пол педалі не надає миттєвого прискорення, тобто прискорення відбувається з певним часом і немає підривної динаміки на жаль це також критично коли ми говоримо про наші українські дороги. 2) неприємний момент це лакофарбове покриття автомобіля гірше ніж очікувалося, так у нижній частині дверей (передніх та задніх) вже мають певні сколи. 3) лобове скло отримало один невеличкий скол, але він далі не пішов, однак все одно дуже неприємно, що дуже ніжне лобове скло. 4) іноді на поганих ділянках дороги є певні поскрипує в районі лівої стійки це пов'язано з тим що ставили сигналку і можливо там недостатньо щось перекручено. 5) не вистачає бокової підтримкою сидінь це суттєво коли повертаєш на крутих поворотах. 6) пластик салону якщо вже царапається, то відновити ніяк, особливо на ділянках порогів. 7) в морозну погоду шторка шелестить і це дратує, однак після прогрівання салону цей шум зникає. 8) шумка арок і дверей ніяка, особливо це відчувається, коли на швидкості 20-30км їдеш по поганих дорогах, маленькі камінчики чуєш по усьому салону. 9) шум від роботи підвіски на поганих дорогах. 10) розхід палива дуже залежить від стилю їзди і температурного режиму, якщо трішки додаєш зусиль на педаль газу, то від 9 л на 100 км по бортовому. Плюси: комфорт, місце, оглядовість, дизайн, опції, кліренс. Автомобілем задоволений загалом. Періодично цікавлюсь досвідом експлуатації сувів інших виробників і бачу, що проблеми є у всіх, і розуміючи це припускаю, що Спортейдж в цьому комплненті достойний вибір. Єдине, що дійсно суттєво кидається в очі це потужність двигуна, її не вистачає для того щоб дійсно відчувати себе на висоті.

Shep

мне кажется у нас люди преувеличивают значение запаски .. когда она с завода идет , ок пусть лежит, а специально покупать ... я 10 лет за рулем постоянно, ездил везде и в любое время года и ни разу не доставал запаску...хотя гвоздя ловил как и все , для этого лежит в багажнике компрессор , подкачал , доехал до ближайшей шиномонтажки, звклеял , поехал дальше... можно конечно и рубануть резину в яме.. но для этого профиль должен быть 50 и меньше

poradnyk

Shep, по місту десь так, а коли далекі мандрівки часті то різне буває. Хоча тепер є різні антипроколи і т.п.. тому можна і без запаски.

Wert

Shep, 7 років теж без запаски обходився- продав років 3 назад

Бандерівець

Вибачте , але я Вас трохи засмучу на спортейжах бензинові одноразові двигуни які проходять 70 -100 тисяч.

Shep

Бандерівець, это точно про 1,6? про 2.0 знаем, а вот про 1,6 еще не слышал такого

Slavik0080

Shep, на европейских форумах вроде как много инфо,но сам лично не читал.Они ж вообще отказались от этого мотора,как от супер геморойного,Паша об этом говорил.

Andriy S

дуже хороший відгук, у мене на жаль роззхд в місті 11 літрів на механіці, на трасі 7,2 - середні 9,1, не підкажете де заправляєтесь?

Дякую Вам за хороші слова.
Заправляю авто на ОККО, 95 Євро. Розхід це в більшій мірі моя заслуга, так як намагаюсь їздити по найменш завантаженим дорогам міста.
Шторка нажаль своїм шорохом починає набридати. Проблема з фіксацією вирішена (вирізав гумові накладки), натомість виникла проблема з натяжінням шторки і під час руху по нерівній дорозі вона грає на нервах. Буду шукати рішення.

sergezinu

Автору: це виходить в комплекті не було ніякої запаски, навіть малорозмірної (докатки)? Тобто було вкладено ремкомплект (з компресором)? Це стандартна комплектація чи в якомусь салоні своя? Чернігівавто?

zinuss, Для бензинової комплектації "Комфорт" 1.6 механіка в Україні офіційним дилером запасне колесо або докатка непередбачені, лише компресор та ремкомплект. Докатка тільки для дизеля в комплектації Комфорт, а запасне колесо йде тільки в дизелі в комплектації Бізнес.
Як на мене для нашого ринку опція запаски всеж-таки в базових комплектаціях має бути присутня.

sergezinu

Олександр Котляр, дякую! і згоден, запаска це важливо. проте здогадуюсь, чому саме на бензині нема - для ГБО, і це знову ж таки для нашого ринку, скажуть...

sergezinu

Олександр Котляр, а ще чернігівський салон не дає на тест нічого з цієї моделі. кажу: та я й пасажиром згоден просто побачити-почути як бензин їде (не летить, саме їде). вони: нє, нам не можна. чуні...

Пройшов вже майже рік і я вже проїхав більше ніж 13500км, побував в мальовничій Західній Україні, проїхався як по хороших, так і не дуже дорогах і маю, що додати в свій відгук про авто.
Недоліки:
1. Люфт і клацання на педалях гальмів і щеплення
2. Швидко затримається пластик внизу дверних арок, все-таки посадка більше зручна для високих людей
3. Пластик багажного відділення навіть при обережному перевезенні також дряпається
4. Нижня частина передніх і задніх дверей, а також бампер має багато сколів та бітуму, жалкую, що неоклеїв плівкою
5. Вібрування кокпіту та пластику на лівій передній стійці коли рухається по поганій дорозі (залатаній нашвидкоруч або плитах), гадаю, що це проблема йде від того, що мною при покупці опціонально було замовлено встановлення сигналізації. Руки дилерських майстрів явно не для такої ювелірної роботи.
6. Гумка в колісних арках жахлива
7. По рульовій потрібно постійно підрульовувати під час руху, навіть по відносно хорошій дорозі

Висновки:
Авто задоволений, не рахуючи усіх зауважень
Якщо б купував знову, то не ставив би сигналізації і поклеїв плівку по всій автівці

Тест-драйв KIA Sportage: Место силы
Место силы

Шаманы, тотемные столбы, ржавые баржи и цирк шапито — байкальская явь бьет витающего в цифровых облаках миллениала под дых. Отдышаться тяжело, забыть увиденное невозможно.

Продажа б/у Sportage

KIA Sportage 2021 KIA Sportage 24.000$ 2021 26.000 км